A világháló tele van április elsején, vagyis bolondok napján elkövetett csínytevésekkel. Ezek közül számos tréfa azonban nem feltétlenül nevetést váltott ki közönségéből, sőt, akadnak kifejezetten borzasztóak is. Íme, a különféle internetes forrásokból általunk kiválasztott legdurvább április elsejei tréfák.

 

Rabok hazaengedése

 

Képzeld magad annak a hozzátartozónak a helyébe, aki az újságokból arról értesül, hogy az évek óta nyomorúságos romániai börtönben raboskodó férjét, testvérét, gyerekét hazaengedik, majd a börtön kapuban várva az újratalálkozásra, megtudja, hogy ez csak április elsejei tréfa! Ez történt azzal a 60 emberrel, akik 2000 áprilisában az Opinia nevű újságban azt olvasták, hogy a Baia Mare nevű romániai börtönben raboskodó hozzátartozóikat szabadon engedik. Mindegyikük a börtön kapujában tudta meg, hogy az újság csak bolondozott. Az Opinia később egy bocsánatkérést tett közzé.

 

A Varsói Szerződés újjáélesztése

 

1996-ban az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökség hírül adta, hogy az orosz parlament vitát indított a Varsói Szerződés újjáélesztéséről. A megdöbbentő hírt a cseh és bolgár hírügynökségek is átvették, ami széleskörű pánikot keltett. Néhány órával később az ITAR-TASZSZ elismerte, hogy csak viccelt, és bocsánatot kért minden okozott kellemetlenségért.

 

Hamis katasztrófafigyelmeztetés

 

1999-ben az Oregoni KSJJ rádió bejelentette, hogy átszakadt az Ochoco gát, amely hatalmas árvízzel fenyegeti a mélyebben fekvő területeket. A bejelentést hihetővé tette, hogy előző évben az Ochoco patak áradásakor több száz ház sérült meg a területen, így a rémült lakástulajdonosok a hír hallatán menekülni kezdtek. Később a műsorvezetők tájékoztatták a hallgatókat, hogy az egész csak április elsejei tréfa volt.

 

Hasonlóan „viccesre” sikerült a WNOR rádió hamis katasztrófa-figyelmeztetése is 1992-ben, mely szerint a nagy mennyiségű metángáz robbanást okozhat a Virginia Beach környékén található hulladéklerakó közelében. A lakosokat felszólították, hogy hagyják el a területet, melynek következtében a helyi segélyhívót elárasztották a hívások. A tréfát elismerő műsorvezetőket két hétre felfüggesztette a rádió.

 

Halálhírkeltés

 

A hamis halálhírek kategória egyik legrosszabbika 1998-ban történt, amikor a Boston rádió két műsorvezetője bejelentette, hogy Boston polgármestere, Tom Menino autóbalesetben meghalt. Mivel a városháza nem tudta azonnal elérni a polgármestert, hogy megerősítse, valóban él, sokan elhitték a bejelentést, beleértve a polgármester családját is. Másnap a két műsorvezetőt kirúgták.

 

Kamu rablás

 

Egy ohioi ruhaüzlet alkalmazottja, mindössze 2 hét munkaidő után úgy vélte, ismeri már annyira igazgatóját, hogy április elsején megtréfálja. Ennek megfelelően 2003. április 1-jén felhívta őt otthon, és azt mondta, hogy fegyveres férfiak kirabolták a boltot. Az igazgató azonnal értesítette a rendőrséget, akik 4 rendőrautót küldtek a helyszínre. Percekkel később ismét felhívta az igazgatót, hogy elmondja, csak áprilisi tréfa volt, de már későn. A helyszínre érkező rendőrség pánikkeltés miatt eljárást indított ellene, főnöke pedig kirúgta.

 

A lehetőségek tehát adottak. Mielőtt azonban elvetnéd a sulykot, érdemes lehet „bebiztosítani” magad…